Çevre Saglik Merkezi Canli Destek
Estetik
 
English Deutsch
 
Online Randevu
Canlı Destek
Online Chat
Burun Estetiği
Burun Estetiği
Meme Estetiği
Meme Estetiği
Saç Ekimi
Saç Ekimi
Estetik Bilgisi
Estetik Bilgisi
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon


Lazer Epilasyon Genel Bilgilendirme
Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.Lazer epilasyon'da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin piğmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Mekanik soğutma sistemli yönlendirilmiş lazer ışığı özelliği ile cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

LAZER EPİLASYON SEANSINA BAŞLAMADAN ÖNCE ;
Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara 15-20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü) yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır. Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolikasit gibi) 15 gün önceden bırakılmış olmalıdır. Lazer uygulaması esnasında cilt üzerinde makyaj bulunmamalıdır. Hamileliğin ilk 3 ayında, son 6 ayda Roaccutane kullananlar da sedef veya deri rengini koyulaştıran hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz.

LAZER EPİLASYON SEANSINDAN SONRA
Lazer epilasyon uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa en az 30 faktörlü koruyucu kremler kullanılmalıdır. Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir. Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 15 ila 20 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar. Seans aralıkları yüz bölgesi için 6 hafta vücut bölgesi için 8 haftadır. Ortalama seans sayısı vücut bölgesi için 4- 6 seans yüz bölgesi için 6- 12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonel bozukluklar seans sayısını etkileyebilir. Her seans ta %15- 20 kıl kaybı hedeflenir. Seanslarınıza düzenli devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamayabilirsiniz. Geniş bölgeler (kol, bacak, göğüs, sırt, genital) için her seanstan 15 . 20. günler arasında ücretsiz kontrol seansı hakkınız vardır.(20. günden sonra yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler.)

LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR ?
Lazerin epilasyon yapma mekanizması milisaniye’lik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını kıldaki melanin piğmenti tarafından emilir cilde zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır burada ısı oluşturarak kıl kökünü tahrip eder. Devam eden seans sonunda uygulama yapılan bölge kıllardan arınır. İlk seanstan itibaren kıl sorunu yaşamamış olursunuz.

KULLANDIĞIMIZ CİHAZIN DİGERLERİNDEN ÜSTÜNLÜĞÜ NEDİR ?
Hastanemizde kullandığımız en son geliştirilen SCITON PROFİLE SÜPER Nd - YAG (1064) lazer dalga boyu uzun olduğu için lazer ışını en derin kıl köküne (4mm) bile ulaşabilmektedir. Ulaşan enerji kılın germinatif tabakasını yok edebilecek düzeyde dir . Işının derideki melanin tarafından tutulumu daha az olduğundan bronzlaşmış ve hatta siyah tende (zencilerde) de kullanılır. Non suquential (sırasız) bilgisayar kontrollü, scanner 'ına (9cm2) entegre patentli CHİLLER soğutma mekanizması ile 14 0C 'ye kadar uygulama öncesi ve sonrası cildi yakma riskini ortadan kaldırır. Hiçbir atış ne üst üste ne de yan yana gelmemektedir. 9cm/2 alan da hiçbir nokta atlanmamaktadır. 1064 nm dalga boyu teknolojisinin daha da gelişmişi Nd -YAG sınıfı 5.kuşak gerçek lazer sistemidir.

TEK BİR SEANS LAZER EPİLASYON İLE KILLARDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?
Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı evrede değildir. Uygulama anında olgun fazda (anagen) olan kılların kökleri etkilenir. İstirahatte (katogen) ve gerileme (telogen) fazdaki uygulama kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerin de büyüme devrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir.

LAZER EPİLASYONDA KONTROL SEANSI NEDİR?
Lazer epilasyon sonrası (kol, sırt, bacak, genital, göğüs)için her seanstan 15- 20 gün içinde kontrol edilir. Bu uygulama rötüş mahiyetinde olup randevu alınarak gelinebilir. Gerek görülmediği taktir de kontrole gelinmemesi tedaviyi olumsuz etkilemez. Zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi süresini bozar.

LAZER EPİLASYONDA KAÇ SEANS GEREKİR?
Hastanın genetik yapısı, yaşı, hormon faaliyeti, kıl yapısı, rengi ve estetik beklentilerinin de etkisi ile vücut bölgesi 4- 6 yüz bölgesi için 6- 12 seans gerebilir. Seans sayısı arttıkça aralarındaki zaman da uzamaktadır.

LAZER GÜVENLİMİDİR?
Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan lazer son 30- 40 yıldır gelişerek bir çok alanda ( göz ameliyatlarından, diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından bir yenisi de lazer epilasyondur. Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Lazerin epilasyon amaçlı kullanımında kansorejen etki yoktur. Kimyasal madde veya radyasyon etkisi olmaz. Hastanemizde kullandığımız Nd- YAG lazer FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylıdır LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANABİLİR? Mükemmel sonuçlar beyaz tenli, koyu renkte, kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Seksüel olgunluğunu tamamlamış herkese lazer epilasyon uygulanır.

HER SEANS KAÇ DAKİKA SÜRMEKTEDİR?
Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle beraber hızlı çalışma özelliğine sahip cihazımız ile yüz bölgesi 8- 10 dakika dudak üstü 2- 3 da dakika bacaklar ve sırt gibi büyük bölgeler ise 1 saatlik sürede yapılabilir.

TEDAVİ SIRASINDA AĞRI HİSSEDİLİRMİ?
Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Cihazımızdaki mekanik soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

LAZER EPİLASYON FİYATLARI SEANS BAŞINAMIDIR?
Evet lazer epilasyon fiyatlarımız seans başına dır .

ERKEKLERE LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİRMİ?
Erkelere lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıran hastaların yaklaşık %35- 40 kadarı erkektir.


Lazer Epilasyon
Burun Estetiği
Meme Estetiği
Saç Ekimi
 
© Copyright 2011 | Tüm hakları saklıdır. EstetikBilgisi.com | Web Tasarım
BÜTÜN AMELİYATLARIMIZ ANLAŞMALI HASTANELERİMİZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Ziyaretçi Kuralları: Sitede bulunan yazıların tümü tıp literatürü kaynaklarından alınmış olup ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan veya bir doktorla görüşülmeden bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle web sitemiz sorumlu tutulamaz. Web sitemizden almış olduğunuz bilgiler ışığında sizin için en uygun tedavinin seçiminin doktorlar tarafından yapılması sağlığınız açısından çok daha uygundur. Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.