Çevre Saglik Merkezi Canli Destek
Estetik
 
English Deutsch
 
Online Randevu
Canlı Destek
Online Chat
Burun Estetiği
Burun Estetiği
Meme Estetiği
Meme Estetiği
Saç Ekimi
Saç Ekimi
Estetik Bilgisi
Estetik Bilgisi
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Meme Estetiği


Meme Protez
Göğüs büyütme ameliyatı öncesi hastanın beklentisi çok iyi saptanmalı.Bunun yanında olabilecek farklı büyüklükler ve sebepleri incelenmelidir. Örneğin küçük yaşlardan beri çok küçük göğüslerin çok fazla büyütülmesi tek bir ameliyatta mümkün olmayabilir.

Meme protezleri sadece meme büyütmek için kullanılır. İki türlü meme protez vardır. 1-İçi tuzlu su dolu silikonlar 2-İçi jel dolu silikonlar Her iki tip protezin de dış kabukları aynı silikon materyalden oluşmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatı öncesi hastanın beklentisi çok iyi saptanmalı. Bunun yanında olabilecek farklı büyüklükler ve sebepleri incelenmelidir. Örneğin küçük yaşlardan beri çok küçük göğüslerin çok fazla büyütülmesi tek bir ameliyatta mümkün olmayabilir. Çünkü derinin belli bir oranda esneme kabiliyeti vardır. Hastanın ameliyattan önce mamografik incelemeleri yapılmalıdır. Meme büyütme ameliyatına karar verildikten sonra hasta ile ayrıntılı bir görüşme yapılır.Hastaya ameliyatın riskleri anlatılır. Ayrıca sigara içiliyorsa 10 gün önce kesilmelidir. Silikon protez süt emzirmeyi, gebeliği önlemez. Protez meme dokusu içine değil arkasına konduğu için meme dokusuna zarar vermez. Silikon Protezin yerleştirilmesi için kesi yeri meme başının etrafı yada meme altı çizgisinden yapılır. İkisinin de yapılamadığı durumlarda koltuk altından kesi yapılabilir. Meme büyütme ameliyatından sonra üç gün yorgunluk hissi olabilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. 6 yada 8 hafta südyen korse takılır. Bir iki hafta süreyle göğüsün etrafında yanma hissi olabilir. Dikişler 10 gün içinde alınır. Dikiş izleri altı hafta kadar pembe kalır.sonra yavaş yavaş beyazlar.


Lazer Epilasyon
Burun Estetiği
Meme Estetiği
Saç Ekimi
 
© Copyright 2011 | Tüm hakları saklıdır. EstetikBilgisi.com | Web Tasarım
BÜTÜN AMELİYATLARIMIZ ANLAŞMALI HASTANELERİMİZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Ziyaretçi Kuralları: Sitede bulunan yazıların tümü tıp literatürü kaynaklarından alınmış olup ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan veya bir doktorla görüşülmeden bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle web sitemiz sorumlu tutulamaz. Web sitemizden almış olduğunuz bilgiler ışığında sizin için en uygun tedavinin seçiminin doktorlar tarafından yapılması sağlığınız açısından çok daha uygundur. Bu web sayfasını ziyaret eden kişi bu kuralları kabul etmiş sayılır.